Tisk PDF dokument Pošli upozornění na záznam Zpět

Spanilá jízda našich házenkářů

autor Bc. L.Pěgřímková
V pátek 3.listopadu 2017 byl ve sportovní hale BIOS zahájen jubilejní 10.ročník  KUTNOHORSKÉ  ŠKOLNÍ  LIGY  v miniházené, kde se  představily všechny čtyři kutnohorské základní školy - ZŠ Žižkov, ZŠ Jana Palacha, ZŠ Kamenná stezka a ZŠ T.G.Masaryka.
V kategorii 4.-5.tříd startovaly pouze 3 týmy / Žižkov se nepřihlásil /, které si to mezi sebou rozdaly dvoukolově. Při stejném bodovém zisku nakonec slavil turnajové vítězství  náš tým ZŠ T.G.Masaryka. Měli jsme poměrně vyrovnaný kádr hráčů, z kterého jasně vyčníval nejlepší střelec celé soutěže Ondřej Bětík, výrazně podporovaný dvojicí Kryštof Kamiš – Jakub Vácha. Se stejným bodovým ziskem skončil na 2.místě tým ZŠ Jana Palacha, 3.místo obsadil  tým ZŠ Kamenná stezka.
SESTAVY a STŘELCI BRANEK– 4.-5.třídy:
ZŠ T.G.Masaryka: Bětík 32, Kamiš 15, Vácha 13, Hanzl 8, Karoch 4, Marek 4, Říha 4 a Pavlík

Nejlepším střelcem byl vyhlášen náš  Ondřej BĚTÍK  ( 5.A) - 32 branek

V kategorii 1.-3.tříd startovaly týmy ze všech 4 kutnohorských základek a vítězství v úvodním turnaji vybojoval bez ztráty bodu náš  tým ZŠ T.G.Masaryka. Výraznou zásluhu na vítězství naší školy měl jasně nejlepší střelec celé soutěže Matěj Mimra, který soupeřům nasázel 45 z celkovým 52 branek svého týmu. Na 2.místě skončil  tým ZŠ Žižkov, 3.místě skončil  tým ZŠ Kamenná stezka. 4.místo tentokrát obsadil  tým ZŠ Jana Palacha.
SESTAVY a STŘELCI BRANEK jednotlivých týmů – 1.-3.třídy:
ZŠ T.G.Masaryka: Komberec /br-1/ - Mimra 45, Kloos 3, Hynek 1, Kout 1, Zima 1, Chvojka, Šimůnek a Tvrdík A.

NEJLEPŠÍ JEDNOTLIVCI prvního turnaje – 1.-3.třídy byli vyhlášeni rovnou dva naši reprezentanti

- nejlepší brankář – Jakub KOMBEREC
- nejlepší střelec – Matěj MIMRA  - 45 branek

Druhý turnaj KŠL se bude konat opět ve sportovní hale BIOS za 4 týdny – v pátek 1.prosince 2017.