P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
16.08.2018 - 12:27 CET Přihlášení uživatele


Aktuality
O škole
Personální obsazení a počty
Konzultační hodiny
Organizace školního roku
Dokumenty školy
Formuláře ke stažení
Výchovné poradenství
Kariérové poradenství
Prevence rizikového chování
Pro budoucí prvňáčky
Spádové oblasti
SRPDŠ
Třídní schůzky
Žákovský parlament
Projekty
Foto / video galerie
Školní jídelna
Školská rada
Zájmové kroužky
Akce školy
Sportovní akce
Pomáháme
Spolupracujeme
Hala Bios
AŠSK
Z historie školy
GDPR

 

 

 

 

 

 

Škola > Aktuality

Tisk PDF dokument Pošli upozornění na záznam Zpět

"Nenech to být"

autor Mgr. Z.Mačinová
„Nenech to být“
Naše škola se zaregistrovala do nového projektu „Nenech to být”, což je internetový systém a mobilní aplikace bojující proti šikaně a vylučování z kolektivu na školách po celé ČR. S podporou MŠMT přináší efektivní způsob odhalování těchto problémů ještě v jejich zárodku. To vše za spolupráce s Linkou bezpečí a Pedagogicko-psychologickou poradnou Brno.
Trend šikany se v posledních letech rozmáhá stále víc. I když proti němu bojuje mnoho preventivních programů, neexistoval doteď žádný způsob jejího rychlého odhalení. Právě na tom obvykle celá snaha ztroskotá.
První zásadní výhodou tohoto systému je ale fakt, že je zcela anonymní. Dává tak možnost o problému informovat i dětem, které by se v reálném světě bály cokoliv udělat. Nic jim nehrozí, a nejen proti šikaně tak bojují stylem, který je pro ně naprosto přípustný. Zároveň po nich nechce určení “agresora”, tudíž nejde ani o žalování. Druhá výhoda přijde v momentě nahlášení. Informace není podána pouze třídnímu učiteli, který se obvykle snaží problém neúspěšně řešit na vlastní pěst, ale vybrané proškolené osobě, která ví, jak postupovat. Tím systém překonává zásadní dva faktory, které až do teď odhalování podobných problémů bránily.
Systém je nyní zdarma přístupný všem žákům i rodičům na adrese https://nntb.cz, odkud si můžete stáhnout doplňující mobilní aplikaci. Vyberete naši školu a můžete odeslat anonymní oznámení.
V případě dotazů spíše psychologického charakteru zase můžete využít službu Rodičovské linky.
 


 

 

 
 
DomůTřídyŠkolní družinaE-mailBakalářiKontakty