1.C a 2.B na KNIŽNÍM VELETRHU v Praze

Vloženo: 16. květen 2016

autor Mgr. P.Formáčková
Děti z 1.C   a  2.B  se vydaly do Prahy, kde v minulých dnech proběhl Svět knihy.
Všichni  si společně   po příchodu na veletrh vyzkoušeli  zdravě vařit. V atriu probíhala  promo akce na novou knihu o zdravém vaření pro děti. Nelenili jsme a zapojili nejen své hlavy, ale i chuťové buňky. Sestavili jsme totiž recept na zdravější palačinky a jejich náplň z kakaa  a  datlí.
Na prvňáčky pak už čekala spisovatelka Petra Braunová a ilustrátor Jiří Bernard, aby jim společně představili novou autorčinu knihu Johana s dlouhýma nohama. V hodinách si čteme knížky této autorky. Hrdinové zažívají velmi podobné situace jako děti v běžném životě. A protože kromě dívčí hrdinky ve jmenované knížce je i chlapecký hrdina jménem František, pozvala si paní spisovatelka na přípitek našeho Františka z 1.C, který nové knížce popřál hodně spokojených čtenářů. Paní Braunová věnovala naší škole knížku s věnováním.
Druháci  měli domluvenou  besedu s Ladislavem Špačkem a Jiřím Chalupou, kteří jsou autory nové knihy Mistr E. Jde o vyprávění dívky Kláry o cestách do jednoho pohádkového království a taky o tom, jak se chovat podle pravidel etikety. Úryvek z knihy četl herec Václav Vydra. Knížku podepsanou Ladislavem Špačkem škola obdržela jako dárek od nakladatelství Albatros.
Odpoledne na nás čekala autogramiáda pana Zdeňka Svěráka. Tohoto známého autora není třeba představovat. Nejen pro děti bylo velkým zážitkem už jen to, že ho mohou spatřit na vlastní oči a nechat si od něj podepsat  vlastní knihy nebo jeho fotografii.
Domů jsme se vrátili plní  dojmů a zážitků, ale i bohatší o další knižní výtisky, protože se zde prodávaly levněji, než v běžných knihkupectvích.