Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Naše vize: Vzdělání + slušnost + zdravý duch = náš cíl!

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

2. den čtvrťáků v Horním Bradle

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 5. červen 2019 v 0:00

Platnost do: 30. červen 2026 v 23:59

Do úterního rána nás nejprve probouzel zpěv dvounohých opeřenců a pak nám k hezkému dni přišli zazpívat kolegové – vedoucí Radek a Luboš píseň Každé ráno na piáno hraje Jack. Po snídani jsme se vypravili na celodenní výlet po okolí. Naše kroky nejprve směřovaly do Železnohorského jedlobukového pralesa v Přírodní rezervaci Polom. Ve stínu lesa jsme si zahráli novou oblíbenou hru triangl, vyzkoušeli výtvarnou techniku frotáž, určovali stromy a po skupinkách jsme se vydali na průzkum pralesa za odborného výkladu lektora Luboše.

Potom jsme putovali stromovou alejí do vísky Lipka, kde jsme pod památnou lípou (starou cca 800 let) vyslechli pověst, procvičili si svoji koordinaci pohybů, protrénovali mozkové závity pomocí logických her.

Po návratu do penzionu jsme se zchladili v bazénu, pokročili jsme v týmech v herbáři a pak si pochutnali na vydatné chutné zdravé večeři.

Celým programem nás provází postava Jana Jadérky ( jméno od indiánů), což je historicky doložená postava vlastním jménem Jonathan Chapman. Žil na přelomu osmnáctého a devatenáctého století na území dnešních amerických států Ohio, Michigan a Indiana, kde zakládal ovocné sady, pracoval nezištně pro dobro všech. Stal se velkým mravním příkladem pro celá pokolení amerického Západu. I my půjdeme v jeho stopách a budeme sázet stromky

Galerie

 

logocof1.jpgEvropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Investice do rozvoje vzdělávání