2. ročník ve SKANZENU v Kouřimi

Vloženo: 8. prosinec 2016

autor Mgr. P.Formáčková
V prvouce se učíme o zajímavostech blízkého okolí našeho domova, ale také o životě předků. Proto jsme se vydali na návštěvu do Muzea lidových staveb v Kouřimi.
Nachází se zde 14 obytných a hospodářských budov. Je to skanzen, který se zaměřuje na shromažďování stavitelských památek ze středních, východních a severních Čech. Poskytuje tak možné srovnání různých regionálních typů architektury z období 17. - 19. století.
Děti tak měly možnost „vrátit se“ do historie a prohlédly si zařízení a vybavení chaloupek chudých i bohatších. Také si vyzkoušely, jaké to bylo sedět v lavicích, které měli dříve ve školách. Protože se blíží nejkrásnější svátky v roce, také jsme si díky výzdobě připomněli tradice, které patří k Vánocům.