Beseda o houbách na 1.stupni

Vloženo: 6. listopad 2015

autor Mgr. R.Brtníková, Mgr. M.Bártová

Ve středu 4.11. proběhla na 1. stupni pro 3. - 5. ročníky přednáška o houbách. Přednášející mykolog Jaroslav Malý jezdí dělat dětem (i učitelům) osvětu již 6. rokem. Žáci se na přednášce spojené s promítáním dozvěděli hromadu zajímavostí. Mimo jiné, které houby jsou léčivé, které jedlé a kdy je můžeme sbírat či naopak houby nejedlé a jedovaté. Jak se otrava u některých hub projevuje, jaká je první pomoc i jak některé houby voní. I přes to, že houby rostly a rostou málo, přivezl několik „vzorků“ (např. pýchavku). Během přednášky proběhla i soutěž ve znalostech a výherci byli odměněni lízátkem. Na webových stránkách mykologa také probíhá celoroční soutěž o nejzajímavější fotografii hub, focenou dětmi a kvíz ze znalostí o houbách.

Nakonec také zmínil nové tablety z hlívy ústřičné na imunitu, připravené právě pro děti.