Čertovské vyučování v 1. třídách

Vloženo: 6. prosinec v 0:00

Platnost do: 31. prosinec 2026 v 23:59

A je to zase tady. Čas čertů, čertic, pekelníků, andílků, Mikulášů, bez nichž si 5. prosinec neumíme představit. Školní vyučování se proměnilo v čertovské. Vždyť i čerti musí umět číst, psát a počítat. Od samého rána bylo slyšet blekotání, huhňání, brblání, samé prapodivné zvuky. Zvoněním ale vše utichlo a čertovské vyučování začalo. Kdo nezlobil a měl čisté svědomí, ten se bát nemusel. Prvňáčci řešili zapeklité úkoly, skládali, malovali, prostě netradičně pracovali. Během dopoledne do čertích tříd zavítal i Mikuláš se svými pomocníky. Rohatec řinčel řetězem, dupal kopytem, blekotal jazykem. S malou dušičkou jim děti zazpívaly nebo zarecitovaly. Hodné děti byly pochváleny, zlobidla musela slíbit, že se polepší a všichni na zpečetění svých slibů dostali od anděla sladkost. A tak se stalo, že všichni andílci i ti čertíci nakonec ve škole zůstali.