Návštěva Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

Vloženo: 29. březen v 0:00

Platnost do: 31. březen 2026 v 23:59

Ve čtvrtek 28. března zasedli do poslaneckých lavic naši deváťáci. Stalo se tak při prohlídce Poslanecké sněmovny, kam se vypravili se svými učiteli, aby poznali místa, kde se přijímají zákony České republiky. Na počátku všichni zhlédli zajímavý film o historii zákonodárných orgánů, následovala napínavá a pro některé náročná prohlídka bezpečnostní službou, cesta spletitými chodbami paláců Smiřických, Šternberského a Thunovského. V kuloárech vyslechli žáci obsáhlý výklad o práci poslanců a pak konečně mohli vstoupit do honosného zasedacího sálu. Zde se dozvěděli, kde jsou lavice jednotlivých politických stran a kde má místo vláda.  Během exkurze děti také viděly Rudolfinum, původní sídlo Poslanecké sněmovny, Strakovu akademii, sídlo Úřadu vlády ČR, a Klementinum, kde najdeme naši nejstarší meteorologickou stanici i sídlo Národní knihovny. Na podrobnou prohlídku dalších slavných míst se deváťáci vypraví příště.