Pipetka 2020

Vloženo: 7. únor v 0:00

Platnost do: 28. únor 2027 v 23:59

Tento týden jsme otevřeli prvním setkáním společný projekt druhostupňových a družinových dětí zaměřený na zábavné seznámení s chemickými pokusy. Hlavní vizí našich společných odpolední je představit mladším dětem nově zrekonstruované prostory školy a především ukázat jim, že chemie je lákavou a zajímavou vědou. Tomu napomáhá vyhlášení soutěže „Pipetka 2020“. Děti si vyzkouší techniku pipetování a soutěží, kdo z nich zvládne přenést kapalinu z jedné zkumavky do druhé. Zjistili, že je to obrovná zábava!

Odměnou jim jsou hořící, pěnící a bouchavé pokusy v laboratoři. Děti z oddělení paní družinářky Kateřiny Černé shlédly výrobu „sloní zubní pasty“ a hoření hořčíku.

Na závěr projektu dojde k finálovému klání mezi nejlepšími třemi z každého oddělení a k vyhlášení krále či královny v pipetování.

Hodně zábavy!

logocof1.jpgEvropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání