Projekt Krokus

Vloženo: 19. listopad v 0:00

Platnost do: 30. listopad 2026 v 23:59

V pondělí 18.11. zasadili zástupci žákovského parlamentu za přispění svých spolužáků cibulky krokusů. Tyto krokusy by měly vykvést kolem 27. ledna, v období připomínky Mezinárodního dne obětí holocaustu. Jejich žlutá barva symbolizuje žlutou Davidovu hvězdu, kterou museli být Židé dle nařízení nacistické vlády označeni.

Výsadbu jsme provedli do nově zbudovaných záhonů na dvoře školy. Můžeme se tedy o to více těšit na první posly jara v podobě žlutých krokusů i jiných okrasných květin, keřů a bylinek.

Všem zástupcům ŽP a ostatním žákům děkujeme za účast a přispění k realizaci akce.

Děkujeme Oddělení pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze ve spolupráci s irskou organizací Holocaust Education Trust Ireland za zaslané cibulky.

logocof1.jpgEvropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání