Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Naše vize: Vzdělání + slušnost + zdravý duch = náš cíl!

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Slavnostní otevření rekonstruované tělocvičny

Vloženo: 1. únor 2017

autor Mgr. Bc. Z.Mačinová, foto fa Jakeš, Mgr. D.Mrňáková, D.Mekič
Máme novou tělocvičnu!
Dnes jsme na naší malé slavnosti při otevírání zrekonstruované tělocvičny přivítali milé hosty – zástupce společnosti Philip Morris pana Procházku a paní Bursíkovou a pana místostarostu Viktoru. Jsme moc rádi, že si udělali čas a přišli se podívat na výsledek tříměsíční práce firmy  pana Vlastislava Jakeše z České Bělé – naši nově zrekonstruovanou tělocvičnu.
Jsme škola s dlouholetou sportovní tradicí, proto jsme považovali za důležité vybudovat vedle víceúčelového venkovního hřiště i důstojné prostředí vnitřní tělocvičny. Jelikož nemáme vlastní školní aulu, slouží nám tělocvična nejen k hodinám tělesné výchovy, ale probíhají  zde i různé besedy, koncerty, přednášky a školní akce – je  pro nás místem setkávání. Odpoledne slouží zájmovým kroužkům, spolupracujeme s různými  sportovními  oddíly a večer ji využívá veřejnost k aktivnímu trávení volného času.
Myšlenkou na rekonstrukci tělocvičny jsme se začali zabývat už v roce 2014, kdy jsme se pokoušeli získat dotaci od Středočeského kraje – bohužel neúspěšně. Proto jsme byli velmi potěšeni, že se nám podařilo letos na podzim získat na tělocvičnu dotaci ve výši 46 000,- dolarů z grantového programu společnosti Philip Morris –a jsme moc rádi, že jsme dnes mohli osobně poděkovat zástupcům této společnosti.
Rekonstrukce neprobíhala úplně hladce, jak už u starých budov bývá téměř zvykem.  Po demontáži dvou vrstev starých parket bylo zjištěno, že chybí pevné podloží a tudíž bude nutné změnit postup a vytvořit nad rámec rozpočtu úplně novou betonovou desku po celé ploše tělocvičny. Pak už jsme jen měli obavy, zda nám bude beton rychle vysychat. Ale dařilo se, sice s malým zpožděním, ale přeci. Mezi tím se malovalo, vytvářelo se nové dřevěné obložení, rekonstruovaly se nářaďovny i kabinet, nové kryty na topení a nové ocelové sítě na okna. Pak už se jen dokončil povrch, lajnovalo se a namontovaly se nové žebřiny. Původně jsme měli v plánu ještě vyměnit basketbalové koše a dokoupit nějaké nové nářadí, ale díky zmiňovaným komplikacím už nám na to nezbyly peníze. Tak snad časem…

Přílohy

Galerie

 

logocof1.jpgEvropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Investice do rozvoje vzdělávání