Naše vize: Vzdělání + slušnost + zdravý duch = náš cíl!

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Slavnostní otevření rekonstruované tělocvičny

Vloženo: 1. únor 2017

autor Mgr. Bc. Z.Mačinová, foto fa Jakeš, Mgr. D.Mrňáková, D.Mekič
Máme novou tělocvičnu!
Dnes jsme na naší malé slavnosti při otevírání zrekonstruované tělocvičny přivítali milé hosty – zástupce společnosti Philip Morris pana Procházku a paní Bursíkovou a pana místostarostu Viktoru. Jsme moc rádi, že si udělali čas a přišli se podívat na výsledek tříměsíční práce firmy  pana Vlastislava Jakeše z České Bělé – naši nově zrekonstruovanou tělocvičnu.
Jsme škola s dlouholetou sportovní tradicí, proto jsme považovali za důležité vybudovat vedle víceúčelového venkovního hřiště i důstojné prostředí vnitřní tělocvičny. Jelikož nemáme vlastní školní aulu, slouží nám tělocvična nejen k hodinám tělesné výchovy, ale probíhají  zde i různé besedy, koncerty, přednášky a školní akce – je  pro nás místem setkávání. Odpoledne slouží zájmovým kroužkům, spolupracujeme s různými  sportovními  oddíly a večer ji využívá veřejnost k aktivnímu trávení volného času.
Myšlenkou na rekonstrukci tělocvičny jsme se začali zabývat už v roce 2014, kdy jsme se pokoušeli získat dotaci od Středočeského kraje – bohužel neúspěšně. Proto jsme byli velmi potěšeni, že se nám podařilo letos na podzim získat na tělocvičnu dotaci ve výši 46 000,- dolarů z grantového programu společnosti Philip Morris –a jsme moc rádi, že jsme dnes mohli osobně poděkovat zástupcům této společnosti.
Rekonstrukce neprobíhala úplně hladce, jak už u starých budov bývá téměř zvykem.  Po demontáži dvou vrstev starých parket bylo zjištěno, že chybí pevné podloží a tudíž bude nutné změnit postup a vytvořit nad rámec rozpočtu úplně novou betonovou desku po celé ploše tělocvičny. Pak už jsme jen měli obavy, zda nám bude beton rychle vysychat. Ale dařilo se, sice s malým zpožděním, ale přeci. Mezi tím se malovalo, vytvářelo se nové dřevěné obložení, rekonstruovaly se nářaďovny i kabinet, nové kryty na topení a nové ocelové sítě na okna. Pak už se jen dokončil povrch, lajnovalo se a namontovaly se nové žebřiny. Původně jsme měli v plánu ještě vyměnit basketbalové koše a dokoupit nějaké nové nářadí, ale díky zmiňovaným komplikacím už nám na to nezbyly peníze. Tak snad časem…

Přílohy

Galerie

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Investice do rozvoje vzdělávání