Velký úspěch v soutěži Pangea

Vloženo: 1. duben v 0:00

Platnost do: 30. duben 2026 v 23:59

Naše škola se již od prvního ročníku zapojuje do matematicko - logické soutěže Matematického spolku Meridian PANGEA. Do soutěže se zapojuje stále více žáků základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií. Vloni soutěžilo celkem 56 tisíc dětí z 518 škol celé republiky. Vždy se mezi našimi počtáři najde někdo, kdo se probojuje až do květnového finále v Praze. Letos máme mezi žáky naší školy vítězku školního kola té nejmladší kategorie 4.tříd - Nicol Jeřábkovou ze 4.C.  Získala 1.místo mezi 9 926 čtvťáky z celé republiky! Další pěkná umístění v kraji a republice a nejlepší ve své kategorii ve škole získali za čtvrťáky Nela Stašová a Milan Spěvák, Jan Krčmář, Markéta Klailová a Vojtěch Zinek  za páťáky, Miroslav Říha, Veronika Batelková a Lukáš Fojta za šesťáky, Michalela Pazderová, Barbora Kořínková, Denis Čížek a Lukáš Martin za sedmáky, Ondřej Zinek, Pavel Školný a Aneta Neprašová za osmáky, Jakub Lajsek, Aneta Štípková a Adam Kučera za deváťáky.

Gratuluji k všem k pěknému umístění a Nicol budeme na finále držet palce!