Za Janem Opatřilem do knihovny

Vloženo: 11. říjen 2016

autor Mgr. P.Koudelková

Žáci třetích tříd byli pozváni na autorské čtení se spisovatelem a ilustrátorem Janem Opatřilem. Na své besedě autor žáky seznámil se svými knihami pro děti , ve kterých vystupuje kapřík Metlík a další kamarádi, jak jinak než také z vodního prostředí. Poslouchali jsme úryvek, ve kterém se Metlík setkal s ondatrou. Proč autor píše zrovna o rybách? Proč se hlavní hrdina jmenuje Metlík? Jak dlouho vzniká knížka? Na takové a spoustu dalších otázek dětem Jan Opatřil ochotně odpovídal. Na závěr nechyběla autogramiáda.

logocof1.jpgEvropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání