Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Naše vize: Vzdělání + slušnost + zdravý duch = náš cíl!

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH

Vloženo: 23. červen 2017

autor Mgr. R.Jásek
Každý rok se stává Olympijským dnem 23. červen. Datum nebylo zvoleno náhodně. Právě v tento den byl v roce 1894 v Paříži založený Mezinárodní olympijský výbor a zároveň bylo rozhodnuto o obnovení olympijských her.
Olympijský den dostal do vínku roli šířit olympismus mezi lidi bez rozdílu pohlaví a věku        a přitáhnout je ke sportu bez ohledu na to, zda mají nebo nemají větší sportovní předpoklady. V roce 1948 se slavil Olympijský den poprvé v  devíti zemích. Dnes se slaví prakticky po celém světě a zapojují se do něj desítky miliónů lidí.
Od roku 1987 se v rámci tohoto svátku koná nejmasovější olympijská akce u nás - Běh Olympijského dne. Toho letošního se ve středu 21. června zúčastnilo také 342 žáků (žáci 2. ročníku běželi na škole v přírodě) a pedagogů z obou stupňů naší školy, kteří se vydali na tratě zhruba 500 m a 1 km dlouhé a podpořili tak olympijskou myšlenku. Tento den bude všem běžcům připomínat účastnická medaile a diplom věnovaný Českým olympijským výborem.

Přílohy

Galerie

 

logocof1.jpgEvropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Investice do rozvoje vzdělávání