Naše vize: Vzdělání + slušnost + zdravý duch = náš cíl!

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Skupina našich dalších učitelů zavítala do irského Dublinu.

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 18. březen v 0:00

Platnost do: 31. březen 2026 v 23:59

Vedoucí školní družiny Bc. Lenka Pěřímková Weissová a Mgr. Václav Schwarz absolvovali téměř čtrnáctidenní kurz angličtiny v Horner School of Dublin. Během svého pobytu každý navštívil celkem 50 vyučovacích hodin angličtiny, ve kterých zdokonaloval své teoretické a praktické dovednosti. Je důležité říci, že v rámci nich jednotlivě navštívili deset soukromých lekcí, ve kterých konverzovali pouze jeden s jedním. Jednotlivé týdny byly vždy zakončeny, tam tradičními, opakovacími testy. Jednalo se o shrnutí učiva z předešlých dnů. Test byl „krátký“, jak říkali učitelé, přibližně asi na 4 - 5 stran formátu A4. Skupiny studentů ve škole byly opravdu velice různorodé. Nebylo nic neobvyklého, že v rámci jedné třídy se potkávali lidé téměř ze všech koutů světa. Například z Japonska, Brazílie, Španělska, Švýcarska, Jižní Koreje apod. Dále škola pořádala celou řadu workshopů, bohužel většina z nich se kryla s privátními lekcemi obou učitelů. Avšak dva se jim podařilo absolvovat. Jednalo se o výuku irských tanců a zpěv národních i mezinárodních písní. Na konci celého pobytu oba dva obdrželi certifikáty o jeho absolvovaní.

Neodmyslitelnou součástí návštěvy země bylo i poznávání místních památek a irské kultury.  Naši učitelé navštívili snad téměř veškerá světoznámá místa v Dublinu a také se jim několikrát povedlo vycestovat za hranice města, jako příklady zde uvádíme The book of Bells v Trinity Coleege, St Patrick´s Cathedral, Cliff of Moher, Glendalough, Wicklow Mountains, Powerscourt Estate, Howth, Bray a další.

 

 

Tento projekt je realizován za finanční podpory programu Erasmus+ Evropské unie.

Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jeho obsahem.

Přílohy

Galerie

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Investice do rozvoje vzdělávání