Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Naše vize: Vzdělání + slušnost + zdravý duch = náš cíl!

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Skupina našich dalších učitelů zavítala do irského Dublinu.

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 18. březen v 0:00

Platnost do: 31. březen 2026 v 23:59

Vedoucí školní družiny Bc. Lenka Pěřímková Weissová a Mgr. Václav Schwarz absolvovali téměř čtrnáctidenní kurz angličtiny v Horner School of Dublin. Během svého pobytu každý navštívil celkem 50 vyučovacích hodin angličtiny, ve kterých zdokonaloval své teoretické a praktické dovednosti. Je důležité říci, že v rámci nich jednotlivě navštívili deset soukromých lekcí, ve kterých konverzovali pouze jeden s jedním. Jednotlivé týdny byly vždy zakončeny, tam tradičními, opakovacími testy. Jednalo se o shrnutí učiva z předešlých dnů. Test byl „krátký“, jak říkali učitelé, přibližně asi na 4 - 5 stran formátu A4. Skupiny studentů ve škole byly opravdu velice různorodé. Nebylo nic neobvyklého, že v rámci jedné třídy se potkávali lidé téměř ze všech koutů světa. Například z Japonska, Brazílie, Španělska, Švýcarska, Jižní Koreje apod. Dále škola pořádala celou řadu workshopů, bohužel většina z nich se kryla s privátními lekcemi obou učitelů. Avšak dva se jim podařilo absolvovat. Jednalo se o výuku irských tanců a zpěv národních i mezinárodních písní. Na konci celého pobytu oba dva obdrželi certifikáty o jeho absolvovaní.

Neodmyslitelnou součástí návštěvy země bylo i poznávání místních památek a irské kultury.  Naši učitelé navštívili snad téměř veškerá světoznámá místa v Dublinu a také se jim několikrát povedlo vycestovat za hranice města, jako příklady zde uvádíme The book of Bells v Trinity Coleege, St Patrick´s Cathedral, Cliff of Moher, Glendalough, Wicklow Mountains, Powerscourt Estate, Howth, Bray a další.

 

 

Tento projekt je realizován za finanční podpory programu Erasmus+ Evropské unie.

Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jeho obsahem.

Přílohy

Galerie

 

logocof1.jpgEvropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Investice do rozvoje vzdělávání