Naše vize: Vzdělání + slušnost + zdravý duch = náš cíl!

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

4. A Století české státnosti – Strom svobody – 1. část

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 22. říjen 2018 v 0:00

Platnost do: 31. říjen 2026 v 23:59

Po celý rok 2018 se koná řada zajímavých výstav, koncertů, přehlídek a dalších akcí, jejichž společným tématem je především vznik Československé republiky, ale i další důležitá jubilea našich dějin.

I naše třída se připojila k oslavám. V hodinách vlastivědy jsme se poohlédli za nedávnou minulostí a seznámili se formou besedy s magickými osmičkami 20. století. Navštívili jsme výstavu v Tylově domě, která nám přiblížila státní symboly ČR. Vyhledávali jsme zde formou hry spoustu zajímavých informací, pročetli jsme si příběhy důležitých osobností. Připomněli jsme si státní svátky, proč je slavíme.

V hodinách přírodovědy jsme zjišťovali informace o Stromech svobody, které symbolizují vznik Československé republiky. Vydali jsme hledat po KH, ale i v jejím okolí Památné stromy.  V pracovním sešitu a na interaktivní tabuli jsme poznávali naše nejznámější stromy, hádali hádanky.

Strom svobody jsme vytvořili ve výtvarné výchově a v hodině pracovních činností. Vznikla koláž nejdůležitějších událostí, kterou jsme zpestřili krásnými listy našeho národního stromu – lípy.

 

Galerie

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Investice do rozvoje vzdělávání