Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Naše vize: Vzdělání + slušnost + zdravý duch = náš cíl!

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Branný den ve 4.A

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 25. září 2019 v 6:42

Platnost do: 30. září 2026 v 23:59

I v naší třídě proběhl v úterý, 24. září, branný den. Úvod obstaral cvičný poplach, kdy jsme rychle opustili nejen třídu, ale i školní budovu a shromáždili se bezpečně v parku před školou.

Po návratu zpět jsme si připomněli prostřednictvím programů portálu Záchranný kruh správné chování chodce a cyklisty na komunikacích, výbavu kola i doplňky oblečení cyklisty, skateboardisty a in-line bruslaře. Závěrem tohoto bloku jsme si na pracovním listě zopakovali dopravní značky.

Následovalo objasnění pojmu mimořádná situace. Poté jsme pomocí různých kreslených situací rozlišovali co je a není mimořádná událost. Navodili jsme modelovou situaci povodně a řešili, co bychom si při případné evakuaci sbalili do evakuačního zavazadla.

Program pokračoval pobytem mimo školní budovu - na hřišti jsme si vyzkoušeli hod granátem na cíl, překonávání překážek, obratnost, zručnost a na lanové dráze prokázali svou odvahu.

V samotném závěru branného dne jsme ve třídě zhodnotili naši dopolední činnost a nejlepší žáky ocenili sladkou odměnou. Třídu jsme opouštěli s pocitem, že jsme zase o něco lépe připraveni na obtížné události, které mohou v životě nastat.

 

Galerie

 

logocof1.jpgEvropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Investice do rozvoje vzdělávání