Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Naše vize: Vzdělání + slušnost + zdravý duch = náš cíl!

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Navštívili jsme Vlašský dvůr

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 21. březen v 0:00

Platnost do: 31. březen 2026 v 23:59

Naše město, Kutná Hora, je právem považováno za pokladnici a klenot země. Může se pochlubit celou řadou architektonických slohů a zcela unikátních staveb z různých historických období. Ze všech ulic, domů i kostelů tu na nás doslova dýchá její dlouhá historie, plná významných dějinných událostí.

My jsme se tentokrát rozhodli opět navštívit a připomenout si slávu Vlašského dvora (někteří zde byli poprvé!). Víme, že zde najdeme i radnici města. Kostýmovaná průvodkyně nás provedla „ královskou mincovnou“ a „královským palácem“. Viděli jsme naučný animovaný film o zpracování stříbra a výrobě mincí, prohlédli jsme si výstavu mincí ražených ve Vlašském dvoře a nechyběla ani ukázka středověké techniky ražby mince pregéřem v dobovém kostýmu. Navštívili jsme královskou audienční síň a královskou kapli s unikátní výzdobou.

Díky poutavému příběhu dějin Vlašského dvora jsme se alespoň na chvilku mohli přesunout strojem času do doby Václava II.

Galerie

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Investice do rozvoje vzdělávání