Naše vize: Vzdělání + slušnost + zdravý duch = náš cíl!

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

4.C přivítala advent na zámku Kačina

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 5. prosinec 2018 v 0:00

Platnost do: 31. prosinec 2026 v 23:59

V úterý jsme se vypravili na zámek Kačina, abychom si společně v jednom dni prožili začínající advent a připomněli si zvyky a tradice, patřící k tomuto období. Začali jsme výrobou ozdobiček a vánočních přání, vše s tradičními staročeskými motivy.

            Po tvoření na nás čekalo putování v čase. Začali jsme u svaté Barborky, které jsme pomohli nazdobit větvičky z třešně. Pak jsme společnými silami poskládali a přečetli si příběh o svatém Mikuláši a připomněli si jeho ušlechtilost. Následovala návštěva u svatého Ambrože, který byl u chudých lidí oblíben pro své silné sociální cítění. V další místnosti na nás čekala svatá Lucie. Opět jsme si připomněli její atributy (jako u všech ostatních) a vyzkoušeli si vánoční zvyk pouštění lodiček. Pokračovali jsme do zámecké kuchyně, kterou zdobí klasický staročeský stromeček  a zopakovali si, které vánoční tradice známe. Ve vedlejší komůrce na nás už čekal Ježíšek. Jemu, ale i dalšímu ze svatých, Štěpánovi, jsme zazpívali koledy a pak už na nás čekali Kašpar, Melichar a Baltazar.

            Celé naše putování byla jakási cesta za světlem, stejně jako je celý advent a vánoční svátky, tedy cesta světla a úklidu nejen domácností, ale hlavně naší mysli. Advent je také o klidném prožívání, užívání si období  blížících se  Vánoc.

Galerie

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Investice do rozvoje vzdělávání