Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Naše vize: Vzdělání + slušnost + zdravý duch = náš cíl!

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Objevujeme krásy Kutné Hory

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 22. říjen 2019 v 0:00

Platnost do: 31. říjen 2026 v 23:59

V hodinách vlastivědy jsme probírali Středočeský kraj, který je svou velikostí, počtem obcí i obyvatel největším krajem ČR. Vyslechli jsme poutavé referáty žáků, které nám dali výborné tipy na výlety i zábavu. Seznámili jsme se zajímavými místy Středočeského kraje. Nahlédli jsme do starobylých měst a městeček, údolí pěti řek, do lesů Křivoklátska. Vydali se do rovin Polabí, na hřebeny Brdské vrchoviny, prozkoumali jeskyně i štoly. Víme, jaké hrady, zámky a zříceniny nalezneme v našem malebném kraji.

Kutná Hora a její půvab – historické památky, patří k nejnavštěvovanějším místům ČR. My „domorodci“ jsme si všech krás vědomi, ale je stále co objevovat… . Díky terénnímu programu: Jak se stavěla Kutná Hora, víme, jaké kameny byly použity na stavby chrámů, kostelů, domů i soch. Seznámili jsme se s vlastnostmi jednotlivých kamenů, v nich jsme nalezli skryté poklady (pozůstatky mořských živočichů nebo polodrahokamy). Ocenili jsme práci kameníků, vyhledávali jsme jejich značky. Všechny nové poznatky jsme zapisovali do pracovního listu.

 Ve třídě jsme pak ve skupinách vytvořili plakáty o Kutné Hoře, které mají přilákat další návštěvníky.

 Velké poděkování patří paní Rosické Lišofské, která nás provedla městem a jako bonus přidala poutavý výklad.

Galerie

 

logocof1.jpgEvropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Investice do rozvoje vzdělávání