Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Naše vize: Vzdělání + slušnost + zdravý duch = náš cíl!

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Po stopách Národního divadla

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 5. březen v 0:00

Platnost do: 31. březen 2027 v 23:59

Ve středu 4. března se žáci třídy 5. A vydali do Prahy zjišťovat informace a utvrzovat si poznatky o ND.  Rozdělili jsme se na čtyři skupiny – vlastenci, malíři, architekti a dramatici a poté jsme jako detektivové pátrali a šmejdili v budově křížem krážem a hledali potřebné indicie. K tomu nám dopomáhaly tablety, v nichž byly ukryty drahocenné informace, které jsme v průběhu pátrání využívali a úkoly, které jsme postupně doplňovali.

Během plnění úkolu jsme procházeli postupně celou budovou. Fotili jsme se u múz, natáčeli jsme krátká videa, dali jsme do pohybu busty slavných, navrhovali jsme oponu, hledali obálky s rozstřihanými texty, pátrali jsme po obrazech, zjišťovali jsme, co měli slavné osobnosti společného…

Po splnění úkolů jsme ostatním skupinám sdělili, jaké nové informace jsme se dozvěděli.  Nechyběla celková prohlídka ND – od základních kamenů až na střechu.

Žáci 5. A se stali odbornými znalci Národního divadla.

 

Galerie

 

logocof1.jpgEvropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Investice do rozvoje vzdělávání