Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Naše vize: Vzdělání + slušnost + zdravý duch = náš cíl!

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

5.B v Praze

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 3. květen v 0:00

Platnost do: 31. květen 2026 v 23:59

Ve čtvrtek 2.5. 2019 jsme se vydali do Prahy na divadelní představení Jak se dělá muzikál a na prohlídku historické Prahy. V první části výletu jsme se vypravili do Karlína, kde jsme viděli moc krásně zpracovanou zábavnou a tak trochu edukativní muzikálovou revue z pera a v režii Antonína Procházky. Pan režisér nás provedl celým děním vzniku nového muzikálu od nápadu až po premiéru. Žáci se díky tomu dozvěděli, že vznik takového díla obnáší zvládnout zpěv při zánětu hrtanu, hrát s horečkou, stepovat s vyvrtnutým kotníkem, tvářit se vesele, i když vám odpoledne přejeli tvého oblíbeného kocoura, být dvě hodiny navlečen do brnění, nebo stát v průvanu oděn jen svým talentem…. To vše nám pan Procházka ve svém díle přiblížil velmi komediálním způsobem, což bylo doprovázeno písněmi muzikálů, které nyní HDK hraje.

V druhé části našeho výletu jsme se vydali do historické části Prahy. Prošli jsme Václavským náměstím na náměstí Staroměstské, kde jsme si počkali na odbíjení orloje. Naši cestu jsme ovšem díky obrovským davům turistů zakončili u Karlova mostu, kde jsme si z dálky prohlédli také Pražský hrad.

Výlet se nám díky pěknému počasí a dobré náladě vydařil. Všichni jsme dorazili domů unavení, ale spokojení.

Galerie

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Investice do rozvoje vzdělávání