Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Naše vize: Vzdělání + slušnost + zdravý duch = náš cíl!

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Exkurze do planetária a vodní elektrárny

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 15. říjen 2019 v 0:00

Platnost do: 31. říjen 2026 v 23:59

V pondělí 14. 10. vyrazili žáci 6. A a 6. B autobusem na exkurzi do Hradce Králové. První zastávka byla ve zdejším planetáriu. Zde je čekal program s objekty noční oblohy - planetami, Měsícem, hvězdami, souhvězdími, galaxiemi a dozvěděli se o postavení naší Země ve vesmíru. Hezký byl i krátký film zaměřený na vesmírné střety. Následovala ukázka Telluria vysvětlujícího např. střídání ročních období. Vše zakončila návštěva hvězdářského dalekohledu namířeného na Slunce s projekcí na stěnu a nechyběla názorná demonstrace toho, proč se nemáme dívat dalekohledem do Slunce.

     Další zastávkou pak byla malá vodní elektrárna Hučák. Třídy se zde seznámily s její historii, prošly si druhy turbín a prohlédly si expozice a modely obnovitelných zdrojů energie, na které se zde umístěné infocentrum skupiny ČEZ zaměřuje. 

     Poslední zastávka pak byla ve Školní ulici v Kutné Hoře, kde jsme s oběma šestkami rozloučili a doufáme, že se jim exkurze líbila.

Galerie

 

logocof1.jpgEvropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Investice do rozvoje vzdělávání