Den otevřených dveří 2020

Vloženo: 3. března v 0:00

Platnost do: 31. března 2027 v 23:59

V úterý 3.března 2020 ZŠ T.G.Masaryka Kutná Hora opět otevřela dveře všem zájemcům o prohlídku. Podívat se přišli návštěvníci z řad rodičů současných žáků i budoucích prvňáčků, bývalí žáci školy i zvědavci. Neodradilo je ani deštivé počasí, ani poplašné zprávy.

V tělocvičně si pro ně připravily vystoupení s písničkami a básničkami děti z prvních tříd. Druháci svým číslem připomněli, že jsme škola se sportovním zaměřením. Představili se i vítězové tradiční dětské pěvecké soutěže Caruzo show z minulého pátku.

Návštěvníky hodně přitahovala rekonstruovaná učebna fyziky a chemie a prohlédnout si mohli i chemickou laboratoř a její vybavení. Viděli pokusy s vývěvou, pokusy s Van de Graafovým generátorem a ukázku zapojení jednoduchých elektrických obvodů. V jednotlivých třídách se mohli seznámit s učebními materiály a výukovými programy vybraných předmětů. Jazyková učebna přiblížila úspěchy školy v oblasti zahraniční spolupráce v rámci projektů Erasmus a E-Twinning.

Děti se mohly zapojit do různých dílniček roztroušených po celé škole – malování vajíčka, velikonoční hnízdo, keramika, mohly zkusit zvládnout skládačky, kvízy, zatloukání hřebíku a jiné tvořivé úkoly. Sportovní nadšenci mohli zkusit bowling v šatně nebo trefit se míčkem do florbalové branky. Zajímavá byla i výstava Krásné devadesátky, která připomenula, že uplynulo 90.let od založení této školy.

Na památku si návštěvníci odnášeli drobné výrobky žáků, které byly k mání na jarmarku. Odměnou učitelům i žákům byl velký zájem a ruch v budově až do 18.hodiny.