Dětský den - 2. část projektu Společná cesta

Vloženo: 1. října 2019 v 0:00

Platnost do: 31. října 2026 v 23:59

Poslední zářijový den se naši čtvrťáci zúčastnili velmi zajímavé akce. Místní neziskové organizace pracující s dětmi a s mládeží

( jmenovitě DDM, Charita, Skaut, Dítě a kůň, Klubus a TJ Sparta) pozvaly žáky 4. ročníků všech kutnohorských ZŠ  na hřiště u haly Bios.

Přidělené barevné pásky a odznak s logem projektu je rozdělily do různorodých týmů, které vedly studentky Střední pedagogické školy z Čáslavi. Pod jejich vedením se žáci postupně vystřídali na různých stanovištích , kde na ně čekaly zajímavé úkoly. Při jejich plnění uplatňovali týmovou spolupráci, vzájemnou pomoc, schopnost si naslouchat, vzájemně se podporovat, podřídit se názoru většiny, spolehnout se jeden na druhého. Chůze o berlích, jízda na mechanickém invalidním vozíku či absolvování trasy naslepo s pomocí kamaráda -  vodiče navozovaly pocity, které každodenně zažívají lidé s handicapem. Také nechyběla spousta úsměvných a vtipných situací, které vznikaly např. při společné snaze postavit stan, zahrát si fotbal a mít při tom svázané nohy, společně se vymotat z provázkového bludiště.

Ani silný vítr nám nezabránil prožít velmi zajímavé a podnětné dopoledne.