Mezi dravci

Vloženo: 20. dubna 2016

autor Mgr. D.Mrňáková
Ve středu 20.4.2016 se žáci celé školy zúčastnili výukového pořadu o sovách a dravcích. Sdružení Seiferos, které ptáky přivezlo a předvádělo, se věnuje nejenom populárně vzdělávacím akcím, ale hlavně záchraně poraněných a ohrožených dravců. Z části našeho vstupného se bude právě tato činnost financovat.
Děti zblízka viděly sokoly, orly, luňáky, krahujce, supa a výra, kalouse, puštíky a další. Dozvěděly se o zajímavosti z jejich života ve volné přírodě i z chovu v zajetí. Dravci se prolétli nad jejich hlavami, podletli mezi nohama i přistáli na ruce.