Návštěva v „botanický“

Vloženo: 7. října 2016

autor Mgr. A.Voldřichová, A.Ladomirjaková
Úterý 4.října 2016 strávili žáci osmých tříd zajímavou návštěvou botanické zahrady v Praze.  Barevný podzim je hezký nejen v zahradách, ale i ve sklenících. K nejzajímavějším místům výletu patřil tropický skleník Fata Morgana. Dokonalá imitace tropických lesů, roztodivné rostliny a nezvyklé barvy a tvary rostlin. To vše bylo k vidění spolu s odborným a poutavým výkladem místních průvodců. Speciální pozornosti našich žáků se těšily masožravé rostliny.
Kromě expozice ve skleníku probíhaly v různých částech areálu botanické zahrady další menší výstavy na téma: dýně, kapradiny a krása dřeva. Žáci si tak odnesli velké množství dojmů a prakticky si tak doplnili teoretické znalosti. Nikoho již tedy nemůže zaskočit otázka, co je gulmojilm, krásnoplodka nebo sekvojovec.