Projektový den: Poznáváme Kutnou Horu

Vloženo: 30. září 2016

autor Mgr. M.Šabacká, D.Mekič, A.Ladomirjaková a další žáci
Žáci druhého stupně naší školy se opět jako každý rok vydali do ulic Kutné Hory, Sedlce a Malína, aby získali nové poznatky a vědomosti o našem městě.
Každý ročník se zaměřil na určitou oblast Kutné Hory. Šestky poznávaly Kutnou Horu gotickou, sedmičky baroko. Osmičky se vydaly do Sedlce, kde navštívily chrám Nanebevzetí panny Marie a kostel Všech svatých s kostnicí, poté šly do Malína a seznámily se tam s historií této části města. Šesté třídy navštívily renovovaný dům Mikuláše Dačického, sedmičky klášter svaté Voršily.
 Žáci devátých tříd si připravili referáty na téma Kutná Hora literární a svoje znalosti o J. K. Tylovi doplnili o nové informace získané v Tylově památníku.
Děti získaly nové poznatky o našem krásném městě jak z oblasti historie, tak i z oblasti architektury a literatury.