Prvňáčci na cestách

Vloženo: 11. října 2016

autor Mgr. L.Hanzlíková
Dne 10.10. všechny naše třídy s prvňáčky navštívily malou obec za Zručí nad Sázavou v okrese Benešov s názvem Hulice v lokalitě CHKO Želivka. Ač je to malá vesnička, nabízí unikátní možnosti vzdělání.
Jako první jsme navštívili unikátní interaktivní expozici ze života včelstva - Včelí svět. Paní průvodkyně dětem poskytla poutavé vyprávění o životě tohoto velmi užitečného hmyzu. Prošli jsme si včelím úlem s obřími plástvemi, na dotykových monitorech jsme se seznámili a anatomií včely, poslouchali jsme zvuky z úlu a každý sám si vyrobil svíčku z vosku. V obchůdku jsme nakoupili maličkosti ze včelích produktů.
Dalším cílem byl Vodní svět, moderní expozice o významu a ochraně vody s herními prvky a interaktivními exponáty. Vnitřní prostory atria nám nabídly různé činnosti k seznámení se s vodou, venkovní byly pro děti velkou zábavou, mohly si vytvářet vodní toky, fontánky, sledovat tok řeky od pramenu k ústí, korigovat tok pomocí čerpadel, pump, mlýnků a hrází.
Ještě před odjezdem jsme se vydováděli na dětském hřišti.
Exkurze se nám všem moc líbila, pomocí her a zábavy se z nás nenásilnou formou stávají malí ochránci přírody.