ŠKOLNÍ VÝLET DO NORIMBERKA

Vloženo: 29. května 2017

autor Mgr. P.Formáčková
Zájemci o návštěvu ZOO v Norimberku a PLAY MOBIL PARKU v Zindorfu (asi 20 km od centra Norimberku) se v pátek brzy ráno vydali na návštěvu těchto dvou atrakcí.  V ZOO jsou zvířata ve volných výbězích, ty jsou upraveny tak, aby simulovaly jejich původní, domácí prostředí. Celý areál je velký lesopark, tudíž ani nemáte pocit, že byste byli poblíž velkého města.  Děti byly nadšené ze všech zvířat, ať to byli klokani, surikaty, gorily, kočkovité šelmy, zubři, bizoni,žirafy, zástupci ptačí i vodní říše, lední medvědi, tučňáci, ohromné pirani nebo  kapustňáci nebo další zvířata. Největším lákadlem pro nás všechny  byly  tulení  a delfíní show. Tato představení vždy přiláká velké množství diváků, kteří jsou ohromeni tím, co tito zástupci živočišné říše dokážou. Je to opravdu nádhera, až k dojetí.
            Odpolední zastávkou byl jmenovaný zábavný park. Dětem nevadilo ani teplo, ani předchozí dopolední chození po ZOO, únava na nich nebyla vůbec patrná.
V parku, kde hlavním motivem jsou figurky podobné postavičkám Igráčka nebo lega, se děti opravdu dosyta vyřádily. Čekaly na ně různé skluzavky, vodní, lezecké, lanové, skákací a další možné atrakce. Neodradilo je ani vedro ani množství návštěvníků, prostě si to řádění patřičně užily.
            Po večeři jsme se pak „nalodili“ a vydali zpět k domovu. Během chvilky se autobus proměnil v klidnou oázu, téměř všichni usnuli a někteří nebyli ani k probuzení, když jsme v pořádku dorazili zpět domů.