Společnou cestou se čtvrťáky

Vloženo: 16. září 2019 v 0:00

Platnost do: 30. září 2026 v 23:59

V pátek 13.9. se 4. třídy oficiálně zapojily do projektu Společná cesta, jehož cílem je podpora společného vzdělávání a odbourávání stereotypů ve společnosti.

První částí projektu byly workshopy vedené dvěma lektorkami. Pomocí různých aktivit si žáci uvědomovali, jaké to je být "jiný" , např. s tělesným či mentálním handicapem, s poruchou učení, ze sociálně slabé rodiny, atd. .Zamýšleli se nad tím, jak by mělo vypadat soužití  lidí s různým sociálním nebo kulturním zázemím. Děti si také společně prohlubovaly dovednost sdílet své názory, naslouchat si a spolupracovat.

Druhou částí projektu bude společný Dětský den, při kterém se sejdou žáci 4. ročníků všech kutnohorských škol. Program pro ně chystají místní neziskové organizace pracující s dětmi.