Úspěchy ve výtvarných soutěžích Terezy Neprašové

Vloženo: 15. června 2016

autor Mgr. Z.Mačinová, M.Neprašová

Žákyně 8. B ZŠ T. G. Masaryka Tereza Neprašová patří k těm žákům, kteří se pravidelně zapojují do výtvarných soutěží vyhlašovaných školou i jinými organizacemi. V tomto školním roce se jí svými obrázky podařilo zabodovat hned v několika soutěžích.

Jedním z doplňkových úkolů SAZKA Olympijského víceboje bylo namalovat obrázky na téma „Běh nás baví“. A právě obrázek Terezy Neprašové nejvíce oslovil porotu, která jej ocenila 9,3 bodů z maximálního počtu 10 bodů.

Tereza tímto bodovým ziskem posunula školu TGM do nejvyšších pater celkového hodnocení v letošním ročníku Sazka Olympijského víceboje. ZŠ TGM v kategorii nad 450 žáků obsadila v kraji i ČR 1. místo a v celkovém pořadí bez rozdílu počtu dětí 3. místo v České republice. Odměnou všem bude hlavní cena – 50 000,- Kč na nákup pomůcek pro tělesnou výchovu.

Ale to není jediný úspěch Terezy ve výtvarných soutěžích v tomto školním roce.

Další její obrázek škola TGM spolu s jinými poslala do mezinárodní soutěže „Světové dědictví očima dětí 2016“. Letos šlo už o 22. ročník tradiční soutěže a výstavy, kterou pro děti z měst světového dědictví organizuje město Banská Štiavnica při příležitosti jeho zápisu do Seznamu světového dědictví UNESCO.

Do soutěže letos přišlo více než 1800 kreseb z více než 90 škol z 20 měst světového dědictví z 13 států (Albánie, Bosna a Hercegovina, Česká republika, Maďarsko, Lotyšsko, Luxembursko, Mexiko, Polsko, Ukrajina, Rusko, Slovensko, Srí Lanka, Turecko).

V této obrovské konkurenci v kategorii žáků od 13 do 15 let Tereza Neprašová obsadila krásné 3. místo. V pondělí se vrátila ze Slovenska z Banské Štiavnice, kde se zúčastnila slavnostní vernisáže výstavy.

Ještě jednou gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci nejen školy TGM, ale i našeho města.