Výprava za židovskou historií

Vloženo: 8. října 2015

autor Mgr. B.Králíková
Ve středu 7. října se vydali žáci sedmých ročníků na exkurzi do Prahy. Cílem jejich cesty se stalo Židovské muzeum. Zde se seznámili s historií jedné z nejstarších kultur, poznali židovské zvyky a zvláštnosti života. Vše probíhalo hravou formou v učebně vzdělávacího centra. Děti si také prohlédly Staronovou synagogu, na jejíž půdě se údajně nachází Golem, Pinkasovu synagogu, z níž se stal památník obětí holokaustu, i přilehlý Starý židovský hřbitov s hrobem slavného a tajemného rabína Löwiho. Cestou na nádraží se zastavily na Staroměstském náměstí a u Karlovy univerzity. Výpravu za tajemstvím hlavního města kazily jen davy turistů a deštivé počasí.