Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Naše vize: Vzdělání + slušnost + zdravý duch = náš cíl!

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Dětský sportovní tábor 2017

Vloženo: 18. ledna 2017

autor T.Kaprálek
Již 39. olympijské hry se připravují jako tradiční vrchol dětského sportovního tábora, který je určen především pro děti s kladným vztahem ke sportu a aktivnímu pobytu v přírodě. Tábor ve své historii několikrát změnil místo svého konání, až v roce 1997 našel téměř ideální podmínky v rekreačním středisku Želivka, v krásné údolí u stejnojmenné řeky. Letos sem děti z Kutné Hory a okolí zamíří od 23. července do 4. srpna 2017.
 
Jak již úvod napovídá, je hlavní součástí táborového programu sport. „Velmi oblíbené jsou především sportovní hry, tedy fotbal, florbal, softbal, basketbal, házená, vybíjená, ringo či přehazovaná. Dále nechybí nabídka celé řady atletických disciplín, tedy různé druhy běhů, skoků, hodů, vrhů a samozřejmě jsou zde i místní „speciality“ jako je např. letní biatlon, horská štafeta, pahorek či běh do schodů u zdejší hydroelektrárny,“ říká hlavní vedoucí tábora Tomáš Kaprálek. Pokud přeje počasí, je možno využívat k osvěžení a plavání i venkovní 25 m bazén. Ale samozřejmě se najde čas také na jiné, nesportovní aktivity. Je totiž připravena i spousta celotáborových her a soutěží, ve kterých sport rozhodně hlavní roli nehraje. Některé části denního programu jsou navíc tvořeny dle přání dětí, takže prakticky každý má šanci najít si zde svou oblíbenou činnost.
 
Hlavním lákadlem pro sportu chtivé děti jsou ale bezesporu olympijské hry. „Účastníci jsou rozděleni do států a následně již vše probíhá téměř jako na skutečné olympiádě. Děti na okamžik opustí areál tábora, ten se přemění na olympijskou vesnici a do ní začínají postupně přijíždět jednotlivé sportovní výpravy. Následující den proběhne slavnostním zahájení olympijských her s nástupem států, vztyčením vlajky a zapálením ohně a pak už se rozběhne 6 denní sportovní program s cca 30 různými soutěžemi vrcholící slavnostním zakončením her a vyhlášením konečných výsledků,“ přibližuje hlavní vedoucí tradiční závěr tábora. 
 
Tábor se v letošním roce koná za podpory Města Kutná Hora a je určen pro chlapce a dívky ročníku narození 2001 a mladší. Přihlášku je možno vyplnit on-line na internetových stránkách http://tabor-olympia.webnode.cz, kde lze zároveň získat i další podrobnější informace o táboře. „On-line přihláška je otevřena teprve od neděle 15. ledna 2017, ale již máme téměř 90 přihlášených účastníků. Vše tak nasvědčuje tomu, že kapacita tábora (100 míst) bude naplněna dávno před uzávěrkou přihlášek 30. dubna 2017. Proto upozorňujeme ty, kteří se ještě nepřihlásili a chtějí s námi v létě jet, aby už ani na okamžik neváhali,“ vyzývá na závěr Tomáš Kaprálek.

Galerie

 

logocof1.jpgEvropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Investice do rozvoje vzdělávání