Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Naše vize: Vzdělání + slušnost + zdravý duch = náš cíl!

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Divadelní představení

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 18. prosince 2019 v 0:00

Platnost do: 31. prosince 2026 v 23:59

     Páťáci se v úterý 17. 12. vydali vlakem do Prahy, sami si zakoupili jízdenku a těšili se na divadelní představení Městských divadel pražských.

     Po příchodu do Divadla Komedie si všichni dle vstupenky našli to své místečko, ze kterého zhlédli hru A osel na něj funěl (vánoční příběh)……….

     Je advent 1932 a před žáky čtvrté třídy Obecné školy ve Vodičkově ulici stane nová učitelka, slečna Vesna Májová. Pokroková kantorka si záhy získá přízeň svých svěřenců a rozhodne se s nimi nazkoušet hru na vánoční besídku. Cesta k cíli ovšem nebude snadná, vždyť ani Marie s Josefem to neměli jednoduché, když cestovali do Betléma. A podobné útrapy sužují i Sáru a Tondu, žáky čtvrté třídy, kteří hrají Marii s Josefem a stejně jako oni putují zasněženou krajinou, jen to tedy není krajina izraelská, ale moderní, zasněžená Praha třicátých let ...

     Děti si výlet náramně užily, čeká je ještě páteční návštěva kutnohorského kina, vzájemné rozdání dárečků a pak už hurá na vánoční prázdniny.

    

Galerie

 

logocof1.jpgEvropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Investice do rozvoje vzdělávání