Škola je zapojena do projektu Učíme se společně II na ZŠ T. G. Masaryka Kutná Hora, reg. číslo: CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0013845, který je financován z dotace Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

Evropská unie, Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Naše vize: Vzdělání + slušnost + zdravý duch = náš cíl!

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Vloženo: 5. května 2017

autor Mgr. P.Formáčková
I další hodinu jsme věnovali pokusům. Nejdříve si děti  pomocí jedlé sody, vody a pomerančového džusu vyrobily „neviditelné vzkazy“. Smíchaly vodu a jedlou sodu, napsaly vzkaz, který musel zaschnout. Aby si ho někdo jiný přečetl, musel se přetřít džusem.
Dalším pokusem byl „líný kolíček“. Na sklenici se položil tvrdý papír, na něj postavil kolíček. Děti do papíru cvrnkaly a čekaly, že kolíček poletí někam dál. Omyl, kolíček se přetočil ve vzduchu a spadl do sklenice. Rázem se nám z tohoto pokusu stala skupinová soutěž ….
Na konci hodiny jsme se přesvědčili o účincích octa. Měli jsme v něm ponořená vajíčka a skutečně po dvou dnech se jim rozpustila skořápka a vajíčka byla měkká a pružná.
Nejprve si s nimi děti trochu pohrály a pak se pokoušely, z jaké výšky musí vajíčko spadnout, aby se rozbilo.  Z pokusů se stala zábava a o to šlo především.

Galerie

 

logocof1.jpg

Investice do rozvoje vzdělávání

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.