Škola je zapojena do projektu Učíme se společně II na ZŠ T. G. Masaryka Kutná Hora, reg. číslo: CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0013845, který je financován z dotace Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

Evropská unie, Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Naše vize: Vzdělání + slušnost + zdravý duch = náš cíl!

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

SOVÍ ŠKOLA – DĚTSKÁ UNIVERZITA VE 2.C V DUBNU

Vloženo: 27. dubna 2017

autor Mgr. P.Formáčková
….zboží a nákupy   aneb  jak zacházet s penězi….
 
            V dubnu jsme se v naší malé univerzitě  učili, jak zacházet s penězi. Děti k tréninku používaly  vlastní třídní peníze.  „Platily“ jimi  zboží, většinou  potraviny, z jejichž obalů jsme si ve třídě vybavili  malý třídní obchůdek.  Ve skupinkách si potom děti tvořily  nákupní seznamy pomocí letáků a „nakupovaly“  vybraný sortiment. Pomalu, postupně se tak učíme znát hodnotu peněz, rozumně s nimi nakládat, neutrácet hned vše, co máme k dispozici.
            Víme, že peníze , které se nám podaří ušetřit si můžeme spořit. Že peníze si musíme  vydělat. Nic není zadarmo. Není dobré nezdravě „škudlit“, ale ani lehkomyslně  peníze „vyhazovat“.  Finance jsou důležité, ale nedá se za ně koupit vše. Například zdraví, kamarádství, ani radost.

Galerie

 

logocof1.jpg

Investice do rozvoje vzdělávání

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.