Škola je zapojena do projektu Učíme se společně II na ZŠ T. G. Masaryka Kutná Hora, reg. číslo: CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0013845, který je financován z dotace Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

Evropská unie, Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Naše vize: Vzdělání + slušnost + zdravý duch = náš cíl!

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Kroužek na výletě

Vloženo: 22. října 2015

autor Mgr. L.Hanzlíková
Dne 21.10. děti z kroužku "Mladý ochránce přírody" vyrazily na předem domluvenou návštěvu do soukromé obory za Karlov. Nejprve jsme míjeli výběh s velkým stádem ovcí a jejich útulná obydlí. A už jsme viděli našeho průvodce, byl jím pan Ing. Karel Šrajbr, myslivec a rybář. Nejprve jsme nasypali krmení bažantům, pak jsme vyrazili na daňky a muflony. Docela se nás teda báli, sledovali každý náš pohyb a snažili se být od nás co nejdále. Už známe některá slova z myslivecké hantýrky, víme, kdo je to vysoká nebo černá zvěř, co je to barva, co světla a plno dalších zajímavostí z výkladu našeho průvodce a z odpovědí na naše otázky ze života lesní zvěře. Ještě jsme v rybníčku hledali ryby, ty ale byly tak úspěšně poschovávané, že jsme neviděli ani jedinou, tak jsme alespoň házeli placatými kamínky "žabičky". Cestou zpět jsme si jen tak cvičně pojmenovali stromy, keře, pozorovali krásy podzimu a posbírali chutné ořechy. Protože ještě zbyl čas, zastavili jsme se v útulku zvířat. Byl sice již zavřený, ale zvědavě po nás skrz plot pokukovaly z jednoho výběhu kozy, z dalšího výběhu si nás zvědavě měřili svými pohledy poníci a koně. Na místním dětském hřišti jsme si trochu zařádili a vyrazili jsme ke škole. Bylo to příjemně prožité podzimní odpoledne.

Galerie

 

logocof1.jpg

Investice do rozvoje vzdělávání

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.