Naše vize: Vzdělání + slušnost + zdravý duch = náš cíl!

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Turisté ze 4.A na výletě v Hradci Králové

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 13. listopadu v 0:00

Platnost do: 30. listopadu 2024 v 23:59

V sobotu jsme navštívili Obří akvárium, jež je zároveň největším sladkovodním akváriem v ČR. To přibližuje tropické ryby a rostliny Jižní a Střední Ameriky. Kromě samotného akvária s podvodním tunelem a deštným pralesem je možno pozorovat i expozice dravých piraní.

Odsud jsme přešli do Přírodovědného centra, jež je ojedinělou trvalou expozicí exotických živočichů. Chovají zde spoustu zástupců drobných savců, ryb, obojživelníků, plazů, ptáků, bezobratlých. Cílem existence je rozšiřování povědomí o přírodě, vzdělávání v oblasti EVVO a praktická ochrana živočišných druhů.

Naše kroky po této úžasné prohlídce směřovaly napříč městem kolem soutoku Labe a Orlice k Labyrintu Divadla Drak.

Cesta bludištěm vede do Dračí Laboratoře, originální multimediální herny s moderními trenažéry, které nejen dětským návštěvníkům umožní vyzkoušet si různé divadelní profese. Labyrint Divadla Drak je unikátním moderním objektem. Je vytvořen na míru snahám o propojování umění a vzdělávání, které divadlo v současnosti považuje za jeden ze svých nejpodstatnějších úkolů. Nabízí bezbřehé možnosti poznávání nejen tajů divadelního umění, ale i světa kolem nás a nás samých. Výlet jsme si všichni užili, domů jsme se vraceli plni nových zážitků, zkušeností, dovedností.

Galerie

douc23.jpg

douc.jpg

sablony3.jpg

logocof1.jpg

Investice do rozvoje vzdělávání

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.