Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Naše vize: Vzdělání + slušnost + zdravý duch = náš cíl!

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Projektový den POZNÁVÁME KUTNOU HORU

Vloženo: 29. září 2015

autor text Mgr. M.Šabacká, foto Mgr. M.Knížková, Mgr. V.Schwarz, D.Roubíček
Žáci druhého stupně naší školy se opět jako každý rok vydali do ulic Kutné Hory, Sedlce a Malína, aby získali nové poznatky a vědomosti o našem městě.
 V pátek 25.9. jste mohli vidět skupinky našich  dětí, které postávaly před různými historickými památkami a se zájmem poslouchaly výklad svých spolužáků. Děti získaly nové poznatky o našem krásném městě jak z oblasti historie, tak i z oblasti architektury a literatury.
Každý ročník se zaměřil na určitou oblast Kutné Hory. Šestky poznávaly Kutnou Horu gotickou, sedmičky baroko. Osmičky se vydaly do Sedlce, kde navštívily chrám Nanebevzetí panny Marie a kostel Všech svatých s kostnicí, poté šly do Malína a seznámily se tam s historií této části města. Žáci devátých tříd si připravili referáty na téma Kutná Hora literární a svoje znalosti o J.K.Tylovi doplnili o nové informace získané v Tylově památníku.
Šesté třídy navštívily kostel svatého Jakuba, sedmičky klášter svaté Voršily a oba ročníky využily také možnosti zhlédnout interaktivní výstavu v
Sankturinovském paláci, která dokumentuje 20 let života Kutné Hory v UNESCU. Zde jsme si také uvědomili, že na našem historicky významném a krásném městě je stále co objevovat. 

Galerie

 

logocof1.jpgEvropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Investice do rozvoje vzdělávání