• Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 20. září 2023 v 0:00

Platnost do: 30. září 2026 v 23:59

V úterý 19.9. porovnávali své síly na Okresní atletické olympiádě kromě přípravek také mladší žáci a žákyně, tedy sportovci narození v roce 2010 a 2011.

Nominovaní žáci nás reprezentovali v těchto disciplínách: 60 m, 150 m, 300 m, 800 m, 1500 m, 60 m překážek, 4x60 m, výška, dálka, vrh koulí (2 nebo 3 kg dle kategorie), a také v hod kriketovým míčkem.

Naši sportovci se vrhali do všech disciplín s plným nasazením, které bylo oceněno v průběhu vyhlášení.

Dvě bronzové medaile vybojovala Natálie Průchová v běhu na 150 m a 300 m. V běhu na 1500 m získala zlatou medaili Lucie Hájková a bronzovou Charlotte Květová. Na 60 metrech překážek si bronzovou medaili nenechala ujít Nela Nedorostová a ve stejné disciplíně na stejné pozici skončil také Jiří Hanuš.

Ve skoku vysokém skočili na druhé pozici Marie Zahradníková a Aron Exner. Nela Neumanová získala bronzovou medaili za svůj výkon v hodu kriketovým míčkem a v téže disciplíně, pouze na příčku nejvyšší dosáhl svým výkonem 59,66 m Vojtěch Pěkný. Za svůj vrh koulí získala bronzové ocenění Adéla Freyová.

Štafeta mladších žáků pak dosáhla taktéž bronzových medailí, o něž se zasloužili Marek Franc, Vojtěch Pěkný, Lukáš Kaprálek a Matěj Janata.

Všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme plno krásných výsledků i sil do nadcházejících sportovních přeborů!

Škola je zapojena od 1.7.2023 do projektu Společným učením se zlepšujeme, registrační číslo: CZ.02.02.XX/…111, který je financován z Operačního programu Jan Amos Komenský

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.