McDONALDS - minikopaná

• Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 21. dubna 2023 v 0:00

Platnost do: 30. dubna 2025 v 23:59

Ve čtvrtek 20. 4. 2023 odjeli vybraní žáci čtvrtých a pátých ročníků do Čáslavi a zúčastnili se tak turnaje v minikopané – McDONALDS CUP.

V první části turnaje jsme si vylosovali Žleby, Čáslav Sadová, Uhlířské Janovice a ZŠ Kamenná stezka.

První zápas se ZŠ Žleby začal výborně, vedli jsme 1:0, poté 2:0, 2:1 a 3:1, což vypadalo na jasné vítězství, ale těsně před koncem daly Žleby 2 góly za sebou a utkání tak skončilo remízou 3:3. Druhý zápas s Čáslaví už nebyl tak nadějný. Už v 1. minutě jsme prohrávali 1:0, ve 3. minutě 2:0 a pak už se góly do naší brány jen sypaly. S těžkým soupeřem jsme prohráli 0:8. 3. zápas s Uhlířskými Janovicemi nezačal úplně špatně, kluci se snažili, bojovali, jeden gól však nestačil a utkání skončilo 1:4. Poslední zápas se ZŠ Kamenná stezka byl napínavý. Počáteční skóre 0:2 jsme záhy zvrátili na 1:2, poté žáci z „Kamenky“ ještě přidali gól na 1:3, ale my jsme se nedali a začali dotahovat. Zápas nakonec skončil 3:4 a našim chlapcům se tak nepodařilo ani jednou vyhrát.

Ve rozlosované skupině jsme si tedy nevedli nejlépe, uhráli jsme pouze 1 bod za remízu stejně jako ZŠ Žleby, ale horší skóre nastřílených branek nás nechalo na posledním 9. místě.

I když zrovna nebyl ten nejšťastnější den, děkuji všem zúčastněným za reprezentaci školy.

Škola je zapojena od 1.7.2023 do projektu Společným učením se zlepšujeme, registrační číslo: CZ.02.02.XX/…111, který je financován z Operačního programu Jan Amos Komenský

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.