Škola je zapojena do projektu Učíme se společně II na ZŠ T. G. Masaryka Kutná Hora, reg. číslo: CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0013845, který je financován z dotace Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

Evropská unie, Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Naše vize: Vzdělání + slušnost + zdravý duch = náš cíl!

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

E-twinningový projekt ve školní družině jede na plné obrátky

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 21. listopadu 2019 v 0:00

Platnost do: 30. listopadu 2026 v 23:59

O tom, že máme krásné město plné památek, si s dětmi vyprávíme velmi často. Ale určitě nejsme jediní v celé Evropě, kdo takové město má. Rozhodli jsme se žáky 4.oddělení (3.A a částečně 3.B) najít v Evropě pomocí e-Twinningového projektu třídu podobného věku. Chceme se seznámit a představit si svá města. Během října na naši výzvu odpověděli žáci ze školní družiny v Dolních Kočkovcích u Púchova na Slovensku a třída žáků z města Elazig v oblasti Anatolie ve východním Turecku. Jako  společný jazyk budeme používat angličtinu. V průběhu projektu jsme zjistili, že ani slovenština nám nedělá velké problémy a docela obstojně jí rozumíme. A jak vypadá naše spolupráce? S využitím interaktivní tabule jsme vytvořili a zhlédli prezentace o jednotlivých městech. Vymysleli jsme vzájemné aktivity pro lepší poznávání nejen památek, ale i jmen dětí z partnerské třídy (např. pexeso obličejů, kvízy s obrázky památek, přiřazování názvů k obrázkům, kvíz na určování názvů států v Evropě…). Zjistili jsme na mapě, kde noví přátelé žijí, s jakými státy jejich země sousedí a jaké je jejich hlavní město. V současné době malujeme dle fotopředlohy památky z měst partnerských tříd. Pokud chcete vidět, jak se nám to povedlo a dozvědět se něco víc o městečku Dolné Kočkovce a Elazig, přijďte se podívat na výstavu našich obrázků v přízemí 1.stupně ZŠ.

Přílohy

Galerie

 

logocof1.jpg

Investice do rozvoje vzdělávání

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.