Vzdělání pro život + slušnost a respekt + zdravá škola
= náš společný cíl


Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Odpoledne s Ekoškolou

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 2. dubna v 0:00

Platnost do: 30. dubna 2029 v 23:59

V úterý 26.3. jsme se v odpoledních hodinách sešli v aule naší školy, abychom veřejnosti představili projekt Ekoškola, do kterého jsme již více než rok aktivně zapojeni.  Během minulého školního roku jsme stihli spoustu činností. Jednalo se o výrobu ročníkových plakátů, zdravou svačinu (první poznávání), vytvoření školního Ekokodexu, Férovou snídani a pěstování některých původních odrůd zeleniny. Díky těmto krokům jsme získali mezinárodní certifikaci Stříbrná cesta, která je na tříleté období.

V tomto školním roce jsme se pustili do měsíční výzvy Otoč knihu, kde jsme vyhráli 1.místo, účast na školení Klimahry ve výuce v Praze, STAND - BY režim aneb hravé ráno a vánoční jarmark - zdravá strava.

A dnes jsme tady a před námi je certifikace Zelená cesta, která je nejvyšším možným oceněním.

V rámci společně stráveného odpoledne jsme také ochutnávali samá zdravá jídla, která si pro nás připravili žáci naší školy. Někdy se do výroby pokrmů pustily děti samy za sebe a jindy se zapojily celé třídní kolektivy. Tři nejlepší kuchaře a kuchařky čeká malá odměna.

Galerie

 Škola je zapojena od 1.7.2023 do projektu Společným učením se zlepšujeme, registrační číslo: CZ.02.02.XX/…111, který je financován z Operačního programu Jan Amos Komenský

logo7-2.jpg

douc23.jpg

 

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

 

logocof1.jpg