10.olympiáda - pátek 14.6.2024

• Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 14. června v 0:00

Platnost do: 30. června 2028 v 23:59

V pátek 14.6. se závodilo na několika sportovištích zároveň. Dopoledním blok se nesl v týmovém duchu, odpoledne se pak všechny kategorie sešly na plaveckém bazénu v Kutné Hoře. Nejmladší účastníci porovnávaly své výkony ve fotbale na víceúčelovém hřišti Sokoláku, nejstarší účastnící zase ve sportovní hale Klimeška, kde byly využity obě haly. Hlavní hala sloužila pro florbalová utkání dívek a tréninková hala pro basketbalová klání chlapců.

Chlapci z 3.-5. ročníku vybojovali ve fotbale stříbrné medaile. Dívkám z 8. a 9. ročníků se podařilo vyhrát skupinu, následně v semifinále obhájily svá vítezství i při nájezdech a ve čtvrtek se tak můžeme těšit na jejich florbalové finálové utkání o zlatou příčku. Chlapci v téže věkové kategorii, avšak v basketbalu, budou také bojovat o medaili, konkrétně o bronz. Všem sportovcům děkujeme za reprezentaci a těšíme se ve čtvrtek 20.6. ve sportovní hale Klimeška na finálová kola!

V odpolední plavecké části programu získali naši žáci hned několik medailí. Nejmladší dívky (3.-5.ročník) vybojovaly zlaté medaile ve štafetovém závodu, starší smíšená štafeta (6.-7. ročník) obsadila stříbnou příčku a nejstarší smíšená štafeta (8.-9. ročník) skončila na bronzové pozici. Mezi jednotlivci pak zazářili Linda Lázňovská, Ella Špitzerová, Vanesa Macková, Sára Růžičková, ale i Aaron Exner a Natálie Nevolová. Všem našim sportovcům gratulujeme a Vás srdečně zveme na pondělní vyhlášení ve sportovní hale Klimeška, které se koná od 19:00.

Škola je zapojena od 1.7.2023 do projektu Společným učením se zlepšujeme, registrační číslo: CZ.02.02.XX/…111, který je financován z Operačního programu Jan Amos Komenský

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.