10.olympiáda - sobota 15.6.2024

• Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 17. června v 0:00

Platnost do: 30. června 2027 v 23:59

Sobota byla opět nabitá sportovními disciplínami. Dopolední blok se odehrával na Gymnáziu Jiřího Ortena, kde se závodilo ve šplhu, ale i ve stolním tenise. Odpoledne proběhy závody v cyklistice, a to na SKP Olympia v Kutné Hoře.

Ve šplhu se z 3.-5. ročníku nejlépe zadařilo Luboši Lesákovi, který ve velké konkurenci chlapců obsadil zlatou příčku. Dívčí i chlapecká štafeta této kategorie se umístila na bronzovém stupínku vítězů. Žáci druhého stupně měli vyhlášení pouze ve štafetových závodech. Zde dívky 6. a 7. ročníku po krásných výkonech obsadily příčku nejvyšší, jmenovitě se o to zasloužily Nedorostová Nela, Vojnová Frida, Pavlíková Eliška a Hanobiková Loriána. Chlapci ve stejné kategorii obsadili stříbrnou pozici, zde šplhali Kaprálek Lukáš, Pěkný Vojtěch, Šibrava Kryštof a Janata Matěj. Nejstarší chlapci svými výkony vybojovali také zlaté medaile, a to ve složení Šimůnek Filip, Romanchuk Kyrylo, Spěvák Milan a Capák Filip. Ve šplhu jednotlivců, žáků druhého stupně, naše škola získala také několik medailí, ale ty budou předány až na pondělním vyhlášení ve sportovní hale Klimeška, a to od 19:00.

Ve stolním tenise pak excelovaly naše dívky, ve finále se společně potkaly Šubrtová Kateřina, Havránková Petra, Dittrichová Adéla a Marešová Barbora. Ve starší kategorii pak Hájková Lucie a Viktorová Petra. Vyhlášení a předání medailí proběhne taktéž ve sportovní hale Klimeška toto pondělí od 19:00. Za účast i sportovní výkony děkujeme i našim zúčastněným chlapcům!

V odpoledním programu cyklistiky na sebe upoutal pozornost Lukáš Kaprálek, který vyhrál ve své kategorii chlapců 6. a 7. ročníku. V téže kategorii dívek si pak Ludmila Pěkná dojela pro bronzovou příčku. A v kategorii 8. a 9. ročníku si bronzovou pozici vybojoval Marek Franc.

Všem, kteří věnovali část své soboty reprezentaci naší školy děkujeme a přejeme hodně sil do dalších disciplín!

Přílohy

Škola je zapojena od 1.7.2023 do projektu Společným učením se zlepšujeme, registrační číslo: CZ.02.02.XX/…111, který je financován z Operačního programu Jan Amos Komenský

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.