Atletická olympiáda škol KH okresu – přípravka

• Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 25. září v 0:00

Platnost do: 30. září 2026 v 23:59

Sportovci ročníku narození 2013 a mladší se v úterý 24. září zúčastnili okresní atletické olympiády, ve které se mezi sebou utkali závodníci kutnohorských i čáslavských škol, ZŠ Zbraslavice a ZŠ Uhlířské Janovice.

Za naši „Masaryčku“ soutěžili tito žáci: Linda Lázňovská, Ondra Belko, Robin Knap, Štěpánka Tuhá, Eliška Vosáhlová, Viktorka Vilkusová, Eliška Faltýnová, Klárka Janečková, Anička Haltufová, Irmuun Bilguun, Matyáš Jelínek, Marek Reimann, Adélka Janatová, Sára Malimánková, Nela Velebová, Luboš Lesák, Tomáš Peroutka a Michal Říha v těchto disciplínách: běhy - 60 m, 150 m, 800 m, skok daleký, skok vysoký, hod kriketovým míčkem a štafeta na 4 x 60 m.

Celkem naši sportovci vybojovali 9 medailí, z toho 2 zlaté, 5 stříbrných a 2 bronzové. Dívčí štafeta doběhla zlatá a chlapecká štafeta skončila stříbrná. Naše dívky dokonce ovládly výšku, kde vyhrála Linda Lázňovská výkonem 120 cm a druhé místo obsadily Sára Malimánková a Nela Velebová. Linda byla dále druhá v dálce, druhá v běhu na 150 m a třetí v hodu kriketovým míčkem. Z chlapců skončil třetí Irmuun Bilguun v hodu kriketovým míčkem.

Medailistům gratulujeme a všem závodníkům děkujeme za výbornou reprezentaci školy!

Škola je zapojena od 1.7.2023 do projektu Společným učením se zlepšujeme, registrační číslo: CZ.02.02.XX/…111, který je financován z Operačního programu Jan Amos Komenský

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.