Na ZŠ T.G.Masaryka Kutná Hora se zpívaly koledy a otevíraly dveře školy

Vloženo: 14. prosince 2023 v 0:00

Platnost do: 31. prosince 2026 v 23:59

13.12.2023 se na ZŠ T.G.Masaryka Kutná Hora otevřely dveře celé školy všem rodičům, prarodičům, známým i budoucím prvňáčkům. Učitelé a žáci této školy společně připravili pro návštěvníky pestrý program. V mnoha tvořivých dílničkách si mohly děti i dospělí vyrobit nejrůznější vánoční dekorace, dozvěděli se spoustu informací o tom, jak se slaví Vánoce v různých zemích světa, žáci vyprávěli o svých zkušenostech s projekty zahraniční spolupráce ERASMUS+, ve dvou třídách předváděli, jak programují nové roboty, jak pracují s digitálními mikroskopy a tablety, v učebně fyziky předváděli vánoční fyzikální hrátky. Novinkou byla akce žákovského parlamentu, kde měli jednotlivci možnost prezentovat své koníčky. A tak jsme si mohli prohlédnout sbírku minerálů, vlastní kresby,  přečíst autorské básničky, prohlédnout modely autobusů a tramvají, vyslechnout povídání o tanci, o hlavolamech, o myslivosti atd.

Na vánočním jarmarku si příchozí mohli zakoupit krásné vánoční dekorace a drobné dárečky, na jejichž výrobě se podílela téměř celá škola.

Celý podvečer jsme zakončili na školním dvoře, kde jsme si společně zazpívali koledy a připojili se tak k celorepublikovému projektu Česko zpívá koledy s Deníky. Vánoční atmosféru dokreslil náš školní betlém (za který moc děkujeme panu školníkovi), který po dobu zpívání ožil postavami Josefa, Marie a tří králů. Také velké poděkování patří Knihovně za zapůjčení prodejních stánků.

Celá akce vykouzlila úsměvy na tvářích návštěvníků a zpříjemnila všem tento adventní čas.