Vzdělání pro život + slušnost a respekt + zdravá škola
= náš společný cíl


Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Pro poklad pana M.Dačického si nakonec došli krejčíci, odměnu v truhle ale našly všechny cechy malých tovaryšů ze ŠD

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 8. června v 0:00

Platnost do: 30. června 2026 v 23:59

Ve čtvrtek 6.6.24 jsme v Dačického domě slavnostně zakončili náš celoroční projekt. Pozvání na účast přijali nejen všichni dospělí, kteří se podíleli během roku na tvorbě projektu, média, ale také naši příznivci - vedení naší školy a vedoucí odboru školství a kultury městského úřadu města K. Hory.

Ve svém rodném domě nás ve verších přivítal sám pan Mikuláš Dačický. Jeho choť spolu s praprapra…neteří paní Kateřinou Daczickou předaly poslední diplomy, ceny a hlavně stříbrňáky za soutěž „Poznávání památek Kutné Hory“. Pak už se sčítaly grošíky.. A který že z cechů byl v celoročním úsilí nejúspěšnější? Nejvíc stříbrňáků získal cech krejčíků pod vedením své cechmistrové Mgr. Katky Moravcové, a tak ho právem pan Mikuláš vyzval k vyzvednutí pokladu ze sklepení domu. Potíž však malým tovaryšům nastala, když si pan Dačický řekl za poslední klíč od truhly rovných 293 stříbrných!!! Tolik peněz vítězný cech neměl, a tak nezbývalo, než spojit měšce všech cechů dohromady a klíč vykoupit společně. Na poklad si pak mohli sáhnout všichni malí účastníci naší celoroční hry. A radost byla vskutku veliká, nejen z čokoládových pražských grošů, ale i společenských her s tematikou Kutné Hory, které do pokladu věnovala ředitelka průvodcovské služby, naše paní mincmistrová Andrea (Kapounková).

Ráda bych touto cestou ještě jednou poděkovala všem, kteří pomohli tento projekt připravit, velký dík patří našemu panu Dačickému – Mgr. Tomáši Morawskému za skvělý herecký a veršovaný výkon.

Přílohy

Galerie

 Škola je zapojena od 1.7.2023 do projektu Společným učením se zlepšujeme, registrační číslo: CZ.02.02.XX/…111, který je financován z Operačního programu Jan Amos Komenský

logo7-2.jpg

douc23.jpg

 

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

 

logocof1.jpg