Vize školy: „Škola pro zdravý život“
Vize je postavena na společných hodnotách:
vzdělání pro život, slušnost a respekt, zdraví


Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Terezín 2025

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 10. března v 6:59

V pátek před jarními prázdninami vyrazili deváťáci na exkurzi do bývalého židovského ghetta a vězeňské pevnosti v Terezíně.

Zde si při úvodní přednášce jedna ověřili své vlastní vědomosti a povědomí o minulosti tohoto města a ještě více se seznámili s jeho pohnutým osudem a zejména s osudy lidí, kteří zde museli v období Protektorátu přežívat a čekat na svůj osud.

Pří následné prohlídce zajímavých míst bývalého ghetta navštívili například repliku tamních ubikací, dochovanou tajnou modlitebnu, zbytky sem dotažené železniční vlečky i místa posledního rozloučení v místní obřadní síni a márnici. Také se seznámili s osudy některých zajímavých osobností, které prošly tímto místem, včetně kutnohorských osobností, m.j. Dagmar Fantlové (Lieblové), Františka Zelenky, či rodiny Stakoschovy.

Odpoledne se deváťáci po krátkém přesunu do Malé pevnosti seznámili s fungováním zdejší věznice pražského gestapa. Zde také viděli místo, kde byl mimo jiné vězněn atentátník ze Sarajeva Gavrilo Princip.

Galerie

 Škola je zapojena od 1.7.2023 do projektu Společným učením se zlepšujeme, registrační číslo: CZ.02.02.XX/…111, který je financován z Operačního programu Jan Amos Komenský

logo7-2.jpg

douc23.jpg

 

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

 

logocof1.jpg

Tento web využívá k poskytování služeb soubory cookies.

Více informací